Gala de Excelență a Județului Dâmbovița, ediția a V-a. Personalități din sănătate, cultură și sport, premiate la Târgoviște 

Cea de-a V-a ediție a Galei de Excelență a Județului Dâmbovița a avut loc la Muzeul de Istorie din Târgoviște, evenimentul fiind transmis în direct de Bazar TV și MDI TV. Manifestarea a fost dedicată recunoașterii personalităților care, prin activitatea și performanțele lor, contribuie la promovarea județului Dâmbovița și a României.

Evenimentul a reunit reprezentanți ai administrației județene și locale, parlamentari, consilieri județeni și locali, primari din mai multe localități ale județului, precum și numeroși invitați. Din partea organizatorilor au fost prezenți președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan, și vicepreședinții Luciana Cristea și Antonel Jîjîie.

În cadrul galei au fost premiate personalități din domenii diverse, considerate modele de profesionalism, talent și perseverență. Distincții au primit dr. Ovidiu Țoni, pentru profesionalismul și dedicarea puse în slujba sănătății, Maria Cârneci, una dintre cele mai apreciate interprete de muzică populară din România, actorul Victor Mihalache, pentru contribuția sa la promovarea culturii și artei teatrale, și Matilda Zmărăndescu, campioană europeană la Jiu-Jitsu.

De asemenea, au fost recompensați Dan Țopa, pentru contribuția adusă promovării culturii, Vasile Lupașc, scriitor, actor și campion mondial la arte marțiale, soprana Elina Velica, ambasador al valorilor muzicii lirice, și Cătălin Sprînceană, pentru implicarea în dezvoltarea sportului românesc.

Lasă un răspuns

Your email address will not be published.

Articole recente

ARHIVA

publicitate

FACEBOOK

Previous Story

Chindia Târgoviște a anunțat transferul unui fost fotbalist al lui Dinamo București

Next Story

Secția de Tratamente Recuperatorii a Spitalului Județean Târgoviște, redeschisă după modernizare. Investiție de peste 15 milioane de lei