Parada lui Moș Crăciun a animat centrul Târgoviștei

13/12/2025

Sâmbătă seară, 13 decembrie, centrul municipiului Târgoviște a fost din nou animat de prezența lui Moș Crăciun, care a defilat într-o paradă desfășurată pe traseul Teatrul „Tony Bulandra” – Piața Tricolorului. Însoțit de ajutoarele sale și de doamna Crăciun, Moșul a atras atenția trecătorilor și a creat momente de bucurie pentru copii.

Parada s-a încheiat în Piața Tricolorului, în „Orășelul lui Moș Crăciun”, unde Moș Crăciun a urcat pe scenă și a oferit daruri celor mici. Programul serii a continuat cu un spectacol de colinde, care a completat atmosfera de sărbătoare deja prezentă în centrul orașului.

Potrivit organizatorilor, „Orășelul lui Moș Crăciun” va rămâne deschis până pe 19 decembrie 2025. În această perioadă, în fiecare seară, în Piața Tricolorului sunt programate spectacole de muzică, dans și teatru, dedicate publicului de toate vârstele.

Lasă un răspuns

Your email address will not be published.

Articole recente

ARHIVA

publicitate

FACEBOOK

Previous Story

CSM Flacăra Moreni, final de an excelent: 13 meciuri consecutive fără înfrângere și calificare matematică în play-off

Next Story

Reapariția lui Kövesi. Memoria binomului și neliniștea prezentului