Investiție de peste 41 de milioane de lei pentru rețeaua de gaze din Conțești!

Comuna Conțești va beneficia de o rețea inteligentă de distribuție a gazelor naturale, în urma unui proiect în valoare de aproximativ 41,8 milioane de lei. Contractul de finanțare a fost semnat astăzi, în prezența președintelui Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan.

Noua rețea va avea o lungime de peste 46 de kilometri și va permite realizarea a 1.883 de branșamente. Dintre acestea, 1.850 vor fi pentru gospodării, iar 33 vor deservi instituții publice precum școli, biserici și primăria.

Proiectul acoperă mai multe sate din comuna Conțești – Boteni, Crângași, Heleșteu, Gămănești, Mereni, Călugăreni și Bălteni – și are ca scop creșterea confortului și siguranței pentru locuitori.

„Este o investiție care răspunde nevoilor actuale ale oamenilor. Prin colaborarea cu administrațiile locale putem oferi condiții mai bune de trai și putem dezvolta comunitățile din județ”, a transmis Corneliu Ștefan.

Lasă un răspuns

Your email address will not be published.

ARHIVA

publicitate

FACEBOOK

Previous Story

Admitere la Facultatea de Științe și Arte din cadrul Universității „Valahia”

Next Story

Avem TOPUL FIRMELOR din județul Dâmbovița 2025!