ALEGERI PARLAMENTARE 2024/ Victor Ponta a votat la Târgoviște. Ce a declarat fostul prim-ministru la ieșirea de la vot

01/12/2024

Victor Ponta a votat în municipiul Târgoviște, la secția de vot din incinta școlii „Ioan-Alexandru Brătescu-Voinești”. La ieșirea din secția de vot, fostul prim-ministru a declarat: ”E revoluție azi! Prima după 1989. Oamenii au voie să voteze, au voie să scape de 10 ani foarte răi.

Eu am votat pentru o echipă care, aici în județ și în țară, știe să facă lucruri bune și sper ca duminica viitoare să fim lăsați să votam pe cine vrem noi, nu cum s-a întâmplat acum 10 ani, pe cine vor străinii și tot felul de ciudați.

Am încredere că, (deși) orice revoluție ne sperie, dar, în final, ne face bine”, a declarat Victor Ponta

Lasă un răspuns

Your email address will not be published.

Articole recente

ARHIVA

publicitate

FACEBOOK

Previous Story

MESAJUL ÎNALTPREASFINŢITULUI PĂRINTE ARHIEPISCOP ŞI MITROPOLIT NIFON, CU OCAZIA ZILEI NAŢIONALE A ROMÂNIEI

Next Story

Orașul Titu, în sărbătoare de Ziua Națională a României