Dublă Rapid – CSM Târgoviște, mâine, în Capitală

in Sport by
Banner

Mâine, 8 Martie, toate drumurile merg la București, în Sala Polivalentă Rapid.

Este o zi importantă atât pentru echipa de volei, cât și pentru cea de baschet, ambele echipe ale Clubului Sportiv Municipal Târgoviște vor juca împotriva celor de la CS Rapid București.

Voleibalistele noastre se vor confrunta din nou cu CS Rapid București, de această dată în meciul tur din cadrul sferturilor de finală ale Cupei României. După victoria din acest Weekend din Campionatul Național, împotriva campioanei României, CSM Alba Blaj, suntem încrezători că vom face un meci la fel de bun, iar rezultatul va fi pe măsură. Partida va avea loc mâine, începând cu ora 15:00 și va fi transmisă live pe pagina de Facebook a celor de la Rapid.

Totodată și baschetbalistele clubului nostru se vor confrunta cu aceeași echipă, începând cu ora 18:00, meciul fiind transmis pe canalul de YouTube al Federației Române de Baschet.

Le ținem pumnii echipelor noastre și le dorim să facă meciuri cât mai bune pentru a aduce acasă rezultatele dorite!

Banner