Chindia a anunțat astăzi trei noutăți față de garnitura cu care a încheiat sezonul trecut, cu mari emoții la barajul cu Concordia Chiajna. Astfel, Daniel Neguț (atacant) și Denis Dumitrașcu (mijlocaș) se întorc la Târgoviște, primul după jumătate de an petrecută la CFR Cluj, răstimp în care a cucerit titlul cu echipa lui Dan Petrescu, celălalt după un sezon la FC Argeș.
În afara celor doi, Chindia l-a prezentat pe Constantin Dima, fundaș care a evoluat în stagiunea trecută la UTA Arad.
Pe banca dâmbovițenilor a fost instalat de curând Adrian Mihalcea, în locul lui Emil Săndoi, căruia nu i-a mai fost propusă prelungirea înțelegerii.
Foto: AFC Chindia Oficial







