S-a schimbat programul de lucru la Serviciul de Pașapoarte

Prefectul Claudia Gilia a dispus schimbarea programului de lucru al Serviciului Public Comunitar de Pașapoarte Dâmbovița, începând de astăzi, 20.06.2022, astfel:  în zilele de luni și marți în intervalul orar 08.30-16.30, iar miercuri, joi și vineri în intervalul orar 08.30-18.30.

În perioada următoare vor fi luate măsuri, astfel încât o stație de preluare a cererilor de pașapoarte să fie operațională pentru acei cetățeni care nu au reușit să efectueze o programare prin platforma epasapoarte.ro. Într-o astfel de situație excepțională, vor fi utilizate bonurile de ordine.

Programul de lucru al S.P.C.P. Dâmbovița va suporta modificări în raport de creșterea numărului de solicitări.

Biroul de Presă al Instituției Prefectului – Județul Dâmbovița

Lasă un răspuns

Your email address will not be published.

Articole recente

ARHIVA

publicitate

FACEBOOK

Previous Story

Cristi Țermure revine la FCSB! Târgovișteanul va fi secundul lui Toni Petrea

Next Story

Prima probă scrisă la BAC: În Dâmbovița, nicio fraudă și 55 de absenți