Preoții Ovidiu Gâmbă și Cristian Chițescu de la Parohia Sf. Dumitru din Târgoviște, Protoieria Târgoviște Nord, au oferit, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, premii pentru 100 de copii ai Școlii Radu cel Mare din Târgoviște. Acțiunea s-a înscris în seria de acțiuni comune, statuate de parteneriatului educațional dintre Școală și Biserică.
A fost acordată o diplomă de excelență unei eleve care a obținut media 10 pe parcursul gimnaziului.
Darurile au constat din volume tipărite de Editura Arhiepiscopiei Târgoviștei sau de alte edituri bisericești din țară.
Sursa: BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI







