100 de elevi ai Școlii Radu cel Mare au primit daruri din partea Parohiei Sf. Dumitru

09/06/2022
by

Preoții Ovidiu Gâmbă și Cristian Chițescu de la Parohia Sf. Dumitru din Târgoviște, Protoieria Târgoviște Nord, au oferit, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, premii pentru 100 de copii ai Școlii Radu cel Mare din Târgoviște. Acțiunea s-a înscris în seria de acțiuni comune, statuate de parteneriatului educațional dintre Școală și Biserică.

A fost acordată o diplomă de excelență unei eleve care a obținut media 10  pe parcursul gimnaziului.

Darurile au constat din volume tipărite de Editura Arhiepiscopiei Târgoviștei sau de alte edituri bisericești din țară.

Sursa: BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

Lasă un răspuns

Your email address will not be published.

Articole recente

ARHIVA

publicitate

FACEBOOK

Previous Story

”Tun” de aproape 1.000.000 de lei într-un caz de obținere ilegală de fonduri și înșelăciune

Next Story

Lucrări de modernizare pe Calea București. Află ce spune primarul municipiului despre proiect