România U17, victorie și în al doilea amical jucat contra naționalei din Muntenegru

03/06/2022
by
Tricolorii U17 au învins cu 2-0 reprezentativa similară a Muntenegrului, într-un meci amical jucat joi, 2 iunie, la Bar. În primul meci disputat de cele două, România U17 s-a impus cu 2-1.

Ambele goluri ale naționalei antrenate de Daniel Mogoșanu au venit în a doua parte a jocului: intrat de pe bancă, Melniciuc a deschis scorul în minutul 75, iar Cibi a dublat avantajul tricolorilor și a stabilit scorul final trei minute mai târziu.

În perioada 29 mai – 3 iunie, naționala U17 s-a aflat într-un stagiu de pregătire în Muntenegru.

ROMÂNIA U17: 1. Becze (12. Frânculescu) – 18. Dințică (2. Fărăgău), 3. Iurasciuc (14. Judea), 5. Bădescu (22. Puha), 13. Vlăsceanu (4. Benga) – 15. Brășfăleanu – 20. Șiman (10. Călin), 8. Stancovici-cpt (17. Mihăilă), 6. Cibi (21. Hrib), 11. Pop (7. Manolache) – 19. Răducan (9. Melniciuc)
Rezerve: 16. Costea

Lotul convocat pentru cele două jocuri de pregătire:

Portari: Mátyás Becze (AFK Csikszereda), Costel-Adrian Frânculescu (CFR 1907 Cluj)

Fundași: Alexandru Fărăgău (FC Universitatea Cluj), Tudor Dințică, Robert Bădescu, Laurențiu Vlăsceanu (toţi Academica Clinceni), Cristian Puha (Real Sport Clube/Portugalia), Bogdan Brășfăleanu, Denis Benga (ambii Universitatea Craiova), Darius Iurasciuc (UTA Arad), Darius Judea (ACS Viitorul Cluj)

Mijlocași: Fabiano Cibi (UTA Arad), Alexandru Hrib (ACSM Politehnica Iași), Victor Stancovici (FCSB), Andrei Mihăilă (ACS Sport Team), Cosmin Costea (Academica Clinceni)

Atacanți: Rareş Pop (UTA Arad), Luca Manolache (FCSB), Iustin Răducan (CSA Steaua), Alberto Călin (Universitatea Craiova), Alexandru Șiman (ACS Sport Team), Alexandru Melniciuc (Academica Clinceni)

Lasă un răspuns

Your email address will not be published.

Articole recente

ARHIVA

publicitate

FACEBOOK

Previous Story

MITROPOLITUL NIFON A PRIMIT DIPLOMA DE EXCELENȚĂ A CONSILIULUI JUDEȚEAN DÂMBOVIȚA

Next Story

La ceas aniversar: Universitatea „Valahia” a acordat titlul de membru de onoare al Senatului Universității, președintelui CJD Corneliu Ștefan