Conform celei mai recente actualizări a datelor, privind epidemia de covid-19, la nivelul județului Dâmbovița, în continuar,e doar o singură localitate se află într-unul dintre scenariile de alertă covid-19. Este vorba de comuna Moțăieni, unde incidența cazurilor active de îmbolnăvire este de 2,06 la mie (scenariul galben de funcționare). Nicio altă localitate nu depășește pragul de incidență de 1,5 la mie, considerat echivalent intrării în scenariul galben de funcționare, a localității.

În continuare, în Dâmbovița, cele mai multe cazuri active se înregistrează la Târgoviște, respectiv 36, dar și aici se înregistreaza o scădere a cazurilor în ultimele zile. În 49 de localități dâmbovițene, dintr-un total de 89, se înregistrează o incidență zero (0), echivalent faptului că nu a mai fost înregistrat niciun caz nou de îmbolnavire în ultimele două săptămâni (raportat la ziua de 25 mai 2022).
Pentru toate datele, din județul Dâmbovița, aferente zilei de 25 mai, click descarcă, mai jos:







