Primăria dâmbovițeană Potlogi a inaugurat, în data de 22 mai, noul sediu administrativ. Administrația locală a anunțat că inaugurarea va coincide și cu „Ziua Porților Deschise”, în sensul în care oricine putea vizita noul sediu administrativ de la Potlogi, în data de 22 mai.

La evenimentele dedicate inaugurării au luat parte și autoritățile județene, din Dâmbovița.


„La invitația primarului comunei #Potlogi, Catrina Nicolae, astăzi, alături de colegii din #PSD#DÂMBOVIȚA, am participat la inaugurarea noului sediu al primăriei.Acesta se încadrează perfect într-o zonă dominată de Palatul Brâncovenesc, arhitectura clădirii fiind inspirată de frumoasa construcție ridicată de marele domnitor Constantin Brâncoveanu.

Pe lângă păstrarea stilului brâncovenesc, edificiul este însă și o dovadă a repectului pe care administrația comunei îl acordă cetățenilor săi. Locuitorii din Potlogi vor fi primiți în spații și birouri aerisite, luminoase și, în același timp, dispuse eficient și funcțional.Felicitări ECHIPEI conduse de Catrina Nicolae, felicitări consilierilor locali!”

A anunțat și Corneliu Ștefan, președinte al CJ Dâmbovița și al PSD Dâmbovița.







