Un incident ce putea deveni tragic s-a petrecut la Crângurile, în Dâmbovița, în seara zilei de 9 mai. O adolescentă, conform unor surse în vârstă de doar 17 ani, s-ar fi aruncat în gol , de pe o clădire dezafectată (o fostă fabrică) din localitatea de reședință a fetei, respectiv comuna Crângurile.
Fata a suferit multiple fracturi, în urma impactului cu solul, în special la membrele inferioare. Ulterior incidentului, aceasta a fost transportată de urgență la spital.
Conform unor informații, tânăra a recurs la acest gest ca urmare a unei dezamăgiri sentimentale.
Detaliile nu au fost confirmate oficial, dar în acest caz se pare că a fost deschisă și o anchetă oficială, de către polițiștii de la IPJ Dâmbovița.
Foto articol– Imagine cu un caracter ilustrativ






