Echipa târgovișteană va întâlni astăzi Academica Clinceni, în primul meci al etapei a 4-a din play-out-ul Ligii I. Jocul este programat la Clinceni, cu începere de la ora 17.30. În sezonul regular, Chindia a remizat cu Academica la Buzău, 2-2, și a învins la Giurgiu, 1-0.
„Trebuie să lucrăm mai bine în ultimii 30 de metri și să băgăm mingea în poartă. Ne-am pregătit foarte bine în aceste zile, e obligatoriu să obținem un rezultat pozitiv la Clinceni. Nu va fi un meci ușor. Trebuie să câștigăm neapărat, suntem cu toții apți de joc. Este un amănunt foarte important.Știu că suporterii sunt supărați, au și motive, nu suntem pe un loc tocmai fericit. În cele șase meciuri pe care le mai avem de jucat le promitem că vom face o figură frumoasă vom termina sezonul pe o poziție liniștită” – Tiberiu Căpușă, declarații înaintea meciului de astăzi.
Meciul va fi condus la centru de Vlad Băban (Iași). Asistenți au fost delegați Adrian Popescu (Craiova) și Romică Bârdeș (Pitești), iar rezervă de arbitru Sergiu Mavriche (Bacău).







