Consiliul Județean Dâmbovița și Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Dâmbovița, au reluat discuțiile privind protocolul de colaborare, semnat încă din 2021, dintre cele două instituții. Proiectul de colaborare, o noutate în istoria celor două instituții, are ca scop revitalizarea economică a județului Dâmbovița.

„Încă de la primele ore ale zilei, am avut o întâlnire de lucru cu președintele Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Dâmbovița, Valentin Calcan. Împreună, am stabilit liniile de acțiune ale instituțiilor pe care le conducem, toate acestea fiind obiectul protocolului de colaborare semnat încă de anul trecut.În continuare, Consiliul Judeţean Dâmboviţa asigură mediul privat de toată disponibilitatea sa, administrația pe care o conduc fiind preocupată, în permanență, de crearea condițiilor optime pentru susținerea actualilor investitori, dar și de atragerea de noi companii în județul nostru.„
A anunțat, în data de 3 februarie 2022, pe pagina sa de facebook, Corneliu Ștefan, președintele CJ Dâmbovița.






