Protocol de colaborare între CJ Dâmbovița și Camera de Comerț Dâmbovița

Consiliul Județean Dâmbovița și Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Dâmbovița, au reluat discuțiile privind protocolul de colaborare, semnat încă din 2021, dintre cele două instituții. Proiectul de colaborare, o noutate în istoria celor două instituții, are ca scop revitalizarea economică a județului Dâmbovița.

Sursa foto-Corneliu Ștefan/ facebook

Încă de la primele ore ale zilei, am avut o întâlnire de lucru cu președintele Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Dâmbovița, Valentin Calcan. Împreună, am stabilit liniile de acțiune ale instituțiilor pe care le conducem, toate acestea fiind obiectul protocolului de colaborare semnat încă de anul trecut.În continuare, Consiliul Judeţean Dâmboviţa asigură mediul privat de toată disponibilitatea sa, administrația pe care o conduc fiind preocupată, în permanență, de crearea condițiilor optime pentru susținerea actualilor investitori, dar și de atragerea de noi companii în județul nostru.

A anunțat, în data de 3 februarie 2022, pe pagina sa de facebook, Corneliu Ștefan, președintele CJ Dâmbovița.

Lasă un răspuns

Your email address will not be published.

Articole recente

ARHIVA

publicitate

FACEBOOK

Previous Story

Meciuri de pregătire în Spania și Cipru pentru naționala U18 a României

Next Story

Jandarmeria Dâmbovița, sfaturi pentru turiștii ce se vor deplasa pe traseele montane din Bucegi, în acest sfârșit de săptămână

Don't Miss