Un incendiu a izbucnit în dimineața zilei de vineri, 19 noiembrie, într-un bloc din Târgoviște. Conform primelor informații, furnizate de cei de la ISU Dâmbovița, nu sunt victime, iar focul a fost stins rapid de pompieri.

„Incendiul a izbucnit într-un apartament , în Micro XII, strada „Ilie Florescu”, bl.7,et.2. Din primele informații nu sunt victime. Acționează Detașamentul Târgoviște cu 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă. La locul evenimentului pompierii au constatat că ard, în interiorul unei camere, materiale textile și elemente de mobilier. Situația nu impune măsuri de evacuare a locatarilor”.
Au precizat cei de la ISU Dâmbovița.







