fbpx

Platformă de știri și opinii

Liga I: Chindia-FCSB 0-1. Târgoviștenii au jucat în 10, din minutul 8, și au luat gol în minutul 95, din penalty

in Sport by

Chindia și FCSB s-au întâlnit la Ploiești, pe stadionul “Ilie Oană”, într-o partidă contând pentru etapa a 11-a a Ligii I de fotbal.

Echipe trimise în teren:

Chindia: Căbuz – T. Căpușă, Celea, P. Iacob, C. Dinu – Dulca, Kocic – D. Popa, C. Șerban, D. Popadiuc – D. Florea
Rezerve: Moldovan – Corbu, Matiș, Jipa, Ad. Ioniță, Cherchez, Suciu, Martac, Atanase
Antrenor: Emil Săndoi

FCSB: A. Vlad – V. Crețu, Vinicius, Miron, Radunovic – Ov. Popescu, Ad. Șut, Olaru – Cordea, Keșeru, I. Stoica
Rezerve: Straton – Haruț, Budescu, Dumiter, I. Cristea, V. Gheorghe, Perianu, Oaidă, Musi
Antrenor: Edi Iordănescu

Meciul a fost influențat de decizia arbitrului, din minutul 8 al partidei, când a decis să îi acorde direct cartonaș roșu lui Milan Kocic, la un fault de joc, în jumătate proprie celor de la FCSB. Ulterior târgoviștenii doar s-au apărat iar cei de la FCSB nu au reusit să își creeze ocazii mari de gol.

Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 95, de Budescu. Ce a transformat o lovitură de pedeapsă acordată ca urmare a unui henț în careu, comis de Paul Iacob.