Liga I: Chindia-Clinceni 2-2 (1-1). Târgoviștenii au fost egalați în prelungiri

Chindia Târgoviște și Academica Clinceni s-au întâlnit, la Buzău, în prologul etapei a VI-a a Ligii I de fotbal.

CHINDIA: Căbuz – Căpușă, Celea, Baxevanos, C. Dinu – D. Popa, Al. Iacob, Dulca, Popadiuc – Mătiș, Florea
REZERVE: A. Pop, Contave, Neguț, A. Șerban, Cherchez, Roumpoulakou, Suciu, M. Șerban, N. Corbu

CLINCENI: Păun – Fl. Achim, Jutric, Nichita, Pîrvulescu – Cascini, Ventura – Omoh, De Amorim, Longher – Vellios
REZERVE: Ureche, Bilali, Gardoș, Gavra, Cioiu, Kazlauskas, Dumitrache, L. Filip, Holzmann
ANTRENOR: Ilie Poenaru

Sursa foto- AFC Chindia Târgoviște/ Facebook

Scorul a fost deschis de argentinianul Cascini, pentru oaspeți, în minutul 9. Popadiuc, pentru Chindia, a readus egalitatea pe tabelă, în minutul 17, rezultatul fiind același și la pauză. La reluare Chindia a atacat mai mult iar Florea a reușit să marcheze în minutul 57. Ceea ce părea a fi o victorie a Chindiei a fost până la urmă doar un singur punct, pentru echipa antrenată de Emil Săndoi.

În minutul 93 același Casini a readus egalarea pe tabelă, printr-un șut de la 11-12 metri din interiorul careului mare, al celor de la Chindia.

Chindia acumulează 6 puncte după 6 etape și ocupă, momentan, locul 10 în clasament. Academica Clinceni este la primul punct obținut în actuala ediție de campionat.