fbpx

Platformă de știri și opinii

Programul complet al turneului final EURO 2020

in Sport by
Banner

Programat inițial pentru vara anului trecut, turneul final al EURO 2020 a fost amânat din cauza pandemiei de coronavirus și va debuta vineri, la Roma.

Bazarmedia vă prezintă programul complet al turneului, meciurile, locațiile și orele de desfășurare, cu mențiunea că toate partidele vor fi transmise pe teritoriul României de PRO TV:

Vineri, 11 iunie
Grupa A: Turcia – Italia (21:00, la Roma)

Sâmbătă, 12 iunie 
Grupa A: Ţara Galilor – Elveţia (15:00, Baku) 
Grupa B: Danemarca – Finlanda (18:00, Copenhaga) 
Grupa B: Belgia – Rusia (21:00, St Petersburg)

Duminică, 13 iunie 
Grupa D: Anglia – Croaţia (15:00 Wembley) 
Grupa C: Austria – Macedonia de Nord (18:00, Bucureşti) 
Grupa C: Olanda – Ucraina (21:00, Amsterdam)

Luni, 14 iunie 
Grupa D: Scoția – Cehia (15:00, Glasgow) 
Grupa E: Polonia – Slovacia (18:00, Sankt Petersburg) 
Grupa E: Spania – Suedia (21:00, Sevilla)

Marţi, 15 iunie 
Grupa F: Ungaria – Portugalia (18:00, Budapesta) 
Grupa F: Franţa – Germania (21:00, Munchen)

Miercuri, 16 iunie 
Grupa B: Finlanda – Rusia (15:00, St Petersburg) 
Grupa A: Turcia – Ţara Galilor (18:00, Baku) 
Grupa A: Italia – Elveţia (21:00, Roma)

Joi, 17 iunie 
Grupa C: Ucraina – Macedonia de Nord (15:00, Bucureşti) 
Grupa B: Danemarca – Belgia (18:00, Copenhaga) 
Grupa C: Olanda – Austria (21:00, Amsterdam)

Vineri, 18 iunie 
Grupa E: Suedia – Slovacia (15:00, Sankt Petersburg) 
Grupa D: Croaţia – Cehia (18:00, Glasgow) 
Grupa D: Anglia – Scoția (21:00, Londra)

Sâmbătă, 19 iunie 
Grupa F: Ungaria – Franţa (15:00, Budapesta) 
Grupa F: Portugalia – Germania (18:00, Munchen) 
Grupa E: Spania – Polonia (21:00, Sevilla)

Duminică, 20 iunie 
Grupa A: Italia – Ţara Galilor (18:00, Roma) 
Grupa A: Elveţia – Turcia (18:00, Baku)

Luni, 21 iunie 
Grupa C: Macedonia de Nord – Olanda (18:00, Amsterdam) 
Grupa C: Ucraina – Austria (18:00, Bucureşti) 
Grupa B: Rusia – Danemarca (21:00, Copenhaga) 
Grupa B: Finlanda – Belgia (21:00, St Petersburg)

Marţi, 22 iunie 
Grupa D: Cehia – Anglia (21:00, Londra) 
Grupa D: Croaţia – Scoția (21:00, Glasgow)

Miercuri, 23 iunie 
Grupa E: Slovacia – Spania (18:00, Sevilla) 
Grupa E: Suedia – Polonia (18:00, Dublin) 
Grupa F: Germania – Ungaria (21:00, Munchen) 
Grupa F: Portugalia – Franţa (21:00, Budapesta)

*Se califică primele două locuri din fiecare grupă, plus cele mai bune patru echipe clasate pe locul trei.

OPTIMILE DE FINALĂ EURO 2020

Sâmbătă, 26 iunie
1: 2A – 2B (18:00, Amsterdam)
2: 1A – 2C (21:00, Londra)

Duminică, 27 iunie
3: 1C – 3D/E/F (18:00, Budapesta)
4: 1B – 3A/D/E/F (21:00, Bilbao)

Luni, 28 iunie
5: 2D – 2E (18:00, Copenhaga)
6: 1F – 3A/B/C (21:00, Bucureşti)

Marţi, 29 iunie
7: 1D – 2F (18:00, Dublin)
8: 1E – 3A/B/C/D (21:00. Glasgow)

SFERTURILE DE FINALĂ EURO 2020

Vineri, 2 iulie
Sfert 1: Câştigătoarea optimii 6 – Câştigătoarea optimii 5 (18:00, Sankt Petersburg)
Sfert 2: Câştigătoarea optimii 4 – Câştigătoarea optimii 2 (21:00, Munchen)

Sâmbătă, 3 iulie
Sfert 3: Câştigătoarea optimii 1 – Câştigătoarea optimii 3 (18:00, Baku)
Sfert 4: Câştigătoarea optimii 8 – Câştigătoarea optimii 7 (21:00, Roma)

SEMIFINALELE EURO 2020

Marţi, 6 iulire
Semifinala 1: Câştigătoarea sfertului 1 – Câştigătoarea sfertului 2 (21:00, Londra)

Miercuri, 7 iulie
Semifinala 2: Câştigătoarea sfertului 4 – Câştigătoarea sfertului 3 (21:00, Londra)

FINALA EURO 2020

Duminică, 11 iulie: Câştigătoarea semifinalei 1 – Câştigătoarea semifinalei 2 (21:00, Londra)

Banner

Lasă un răspuns

Your email address will not be published.

Ultimele stiri din Sport

Go to Top