Se lucrează intens la reabilitarea și modernizarea Colegiului Național „Nicolae Titulescu” din orașul Pucioasa.
Școala va deveni una dintre cele mai moderne din județul Dâmbovița, iar Constantin Ana, primarul orașului Pucioasa, are încredere că elevii de liceu din nordul județului vor alege să se înscrie în număr cât mai mare aici.

„Colegiul Național „Nicolae Titulescu” Pucioasa
Transformări vizibile de la o zi la alta!
O nouă dovadă a faptului că în orașul Pucioasa se întâmplă lucruri serioase!
PS. În cel mai scurt timp, o să vă prezentăm și proiectul nostru pentru sistematizarea curții colegiului, cu circuite mai eficiente, dar și mult mai utile pentru elevi.
Curând, foarte curând, vom avea în față cea mai modernă școală din județ, sper mult mai atragătoare pentru toți copiii din nordul județului, dar și pentru cadrele didactice de la școlile generale din zonă, care vor avea un motiv mai puțin să sfătuiască absolvenții clasei a-VIII-a să opteze pentru liceele din alte orașe!
La fel, vine momentul ca cei de la Titulescu să se ridice la înălțimea eforturilor noastre!!!
Dar pentru asta e nevoie de mult mai mult decât de un efort financiar imens…
Așadar, dragi copii, dragi părinți, dragi profesori, haideți să fim atenți la <<perla>> de lângă noi!”, a transmis Constantin Ana, primarul orașului Pucioasa.
Sursa: Facebook Constantin Ana








