Un accident spectaculos, soldat, din fericire, doar cu pagube materiale, a avut loc la orele amiezii (4 martie 2021), pe raza localității dâmbovițene Ulmi. Două autoturisme și un autocamion au fost implicate într-o coliziune în lanț.

Conform celor declarate de pompierii de la ISU Dâmbovița, ce au fost solicitați să intervină la locul accidentului:
„Astăzi, 04 martie 2021, în jurul orei 14:15, pompierii de la Detașamentul Târgoviște au fost solicitați să intervină în urma producerii unui accident rutier, ce a avut loc pe raza localității Ulmi.La locul evenimentului, în care au fost implicate două autoturisme și un autocamion, salvatorii s-au deplasat cu o autospecială de intervenție și un echipaj de ambulanță SMURD. Pompierii târgovișteni au acționat pentru asigurarea zonei și sablarea carosabilului.Din fericire, în urma accidentului nu au rezultat victime.”







