fbpx

Platformă de știri și opinii

Dinamo-Chindia 0-1. Târgoviștenii urcă pe loc de play off

in Sport by

Dinamo și Chindia Târgoviște s-au întâlnit pe terenul “câinilor” într-o partida din etapa cu numărul 17 din liga I de fotbal. La capătul unui meci dificil pentru ambele echipe, din cauza suprafeței de joc (una înghețată), echipa lui Emil Săndoi a reușit să câștige toate cele 3 puncte.

Echipele trimise în teren:

Dinamo : Eșanu – Sorescu, Bejan, Ehmann, Radu – M. Crețu, P. Anton, Răuță, Fabbrini – V. Achim – Nemec
Rezerve: Mitrovic – Stan, Gol, Blejdea, Mihaiu, Borcea, Bani, Măgureanu
Antrenor: Jerry Gane

Chindia : Aioani – Căpușă, Pițian, P. Iacob, C. Dinu – Berisha, Rață, Dulca, Dumitrașcu – Florea, Popa
Rezerve: Moldovan – Martac, M. Costea, Atanase, Grassano, Yameogo, Șerban
Antrenor: Emil Săndoi

Prima repriză a fost una echilibrată, dar ocaziile cu adevărat importante aproape că au lipsit, astfel că scorul pauzei a fost de 0-0.

La revenirea de la cabine elevii lui Emil Săndoi au părut mai determinați în a obține cele trei puncte. Singul gol al partidei a fost marcate de Berisha (min.64) ce a reluat în plasa porții dinamoviste un balon aflat în centrul careului de 16 metri al alb-roșilor.

Pănă la final nimeni nu mai reușit să marcheze astfel că târgoviștenii reușesc să câștige toate cele trie puncte puse în joc. În plus, Chindia revine pe poziție de play off (locul 6) cu un total de 24 de puncte.