“Trebuie să avem aceste patru benzi, să ne putem deplasa rapid la București, să legăm, în sfârșit, Târgoviștea de București și să intrăm fără parolă aici!”, a declarat, astăzi, Virgil Guran.
Virgil Guran este secretar de stat la Cancelaria premierului, calitate în care a reprezentat Guvernul la ceremonia de semnare a contractului de proiectare și execuție modernizare DN71.
Liderul PNL Dâmbovița a subliniat, la Târgoviște, în prezența premierului României, Ludovic Orban, că sprijinul pe care executivul îl acordă județului nostru are o importanță crucială pentru dezvoltare.
De altfel, nu este nicio surpriză, afinitatea prim-ministrului față de județul Dâmbovița fiind bine cunoscută.
Virgil Guran a anunțat în mai multe rânduri că se bucură de sprijinul ferm al premierului pentru proiectele legate de Dâmbovița. Ceea ce, judecând prin prisma evenimentelor de astăzi, se dovedește a fi cu adevărat benefic pentru județul nostru.
Material realizat la comanda PNL Dâmbovița, CMF 11200025