fbpx

Platformă de știri și opinii

Dezamăgitor! Chindia pierde cu Hermannstadt

in Sport by

Chindia si FC Hermannstadt s-au întâlnit în ultima partidă a primei etape de play out din liga I, pe terenul echipei ardelene. La capătul unui meci în care oaspeții au dezamăgit, gazdele s-au impus la limită,cu 1-0.

Foto-imagine arhiva

Partida de la Sibiu a început practic de la 1-0 pentru gazde după ce Debeljuh (min.4) a speculat eficient o greșeală a defensivei târgoviștene.

Oaspeții au părut incapabili sa reacționeze, atât în prima jumătate a meciului cât și după pauză. Asta pentru echipa lui Viorel Moldovan a încheiat meciul fără șut pe poartă. În condițiile în care nici gazdele nu au vrut „să facă scor”, partida s-a încheiat cu scorul insctis pe tabelă inca din minutul 4,respecyiv de 1-0, pentu gazdele de la Hermannstadt.

Cu acest rezultat echipa din Sibiu acumulează 16 puncte si părăsește zona periculoasă a retogradării ,în vreme ce Chindia, cu doar 13 puncte, rămâne pe poziție de baraj.