fbpx

Platformă de știri și opinii

Chindia a făcut scor de tenis cu FCSB!

in Sport by

Chindia a reușit o victorie spectaculoasă în meciul amical de astăzi cu FCSB, 6-3 (3-0) la baza bucureștenilor din cartierul Berceni. La pauză, oamenii lui Viorel Moldovan conduceau cu un neverosimil 3-0, după reușita lui Dumiter și o dublă a lui Burlacu. La reluare, Hora și Gnohere au readus echipa lui Gigi Becali în joc. Imediat, Liviu Mihai a ratat un penalty, pentru ca Dumiter să facă 4-2.

Revenit după luni bune într-un joc, fie el și de pregătire, Momcilovic a înscris pentru 3-4, iar finalul le-a aparținut dâmbovițenilor. Șerban și Yameogo au punctat în ultimele minute. De notat că ambii antrenori, Viorel Moldovan, respectiv Bogdan Vintilă, au rulat toți jucătorii pe care i-au avut la dispoziție. La meci a asistat și Mihai Stoica, proaspăt întors la FCSB.