fbpx

Platformă de știri și opinii

Zero puncte, un gol și mult ghinion. Moldovan: „E frustrant!”

in Sport by

Roș-albaștrii au pierdut ultimul meci disputat la Ploiești în sezonul regulat al Ligii I, 1-2 cu FC Voluntari. Berisha a semnat prima ocazie a jocului (3), șut parat de Cojocaru. Oaspeții au înscris la primul atac spre buturile lui Dinu Moldovan: I. Gheorghe a trimis la colțul lung (8). A urmat o cursă lungă a băieților lui Viorel Moldovan în căutarea egalării. Ivancic (43) sau Berisha (55) au anunțat reușita lui Ioniță (83), introdus în teren la mijlocul reprizei secunde.

În prelungiri, oaspeții au dat lovitura, contrar cursului jocului. Țîră (90+3) a adus victoria norocoasă a ilfovenilor, care rămân însă pe ultimul loc al clasamentului. Pentru roș-albaștri vine deplasarea de la FCSB, apoi lupta cea mare din playout.

Tehnicianul a declarat că echipa sa merita punct sau puncte din confruntarea cu lanterna roșie a Ligii I. „Dacă nu dai gol, îți dă adversarul. E frustrant. Au trecut de două ori de jumătatea terenului și au înscris două goluri. Am muncit, am construit. E păcat. Acum trebuie să le ridic moralul jucătorilor în perspectiva meciului cu FCSB. Nu mă interesează cine e în playoff sau cine e în playout. Am altele pe cap”, a declarat fostul internațional la Digi.