fbpx

Platformă de știri și opinii

Campionatul de minifotbal „Cupa ASPR” s-a jucat în Dâmbovița

in Actualitate by

În perioada 4-7 iunie, cele mai bune echipe ale pompierilor la minifotbal s-au întrecut în cadrul etapei finale a Campionatului de minifotbal „Cupa ASPR” – ediţia 2019.

Evenimentul a fost organizat de Asociaţia Sportivă a Pompierilor din România (ASPR) şi găzduit în acest an de judeţul Dâmboviţa.

Pentru titlul de campioană naţională a pompierilor la minifotbal s-au întrecut echipele reprezentative ale inspectoratelor judeţene pentru situaţii de urgenţă din: Arad, Bistriţa – Năsăud, Botoşani, Constanţa, Covasna, Dâmboviţa, Dolj, Galaţi, Gorj, Hunedoara, Iaşi, Ilfov, Sălaj, Teleorman, Tulcea şi Vrancea.

În urma desfăşurării competiţiei, care a fost aprig disputată, dar în spiritul fairplay -ului şi colegialităţii, clasamentul final a fost următorul: